Suomen Senaatin hallitus 2021 – 2022

07/10/2021
Puheenjohtaja
Jarmo Malin
JCI Senator #65493
Turun Nuorkauppakamari
jarmo.malin@suomensenaatti.fi
+358 45 634 5450

Varapuheenjohtaja

Hanna Toimi

JCI Senator #76503
Pirkanmaan Nuorkauppakamari
hanna.toimi@suomensenaatti.fi

+358 40 577 2773

Edellinen Puheenjohtaja

Jarno Kanninen
JCI Senator #71772
Tampereen Nuorkauppakamari
jarno.kanninen@suomensenaatti.fi
+358 40 548 4415

Hallituksen jäsen

Björn Hägerstrand
JCI Senator #66660
JCI Mariehamn rf
bjorn.hagerstrand@suomensenaatti.fi
+358 457 313 5313

Hallituksen jäsen
Mari Männistö
Suomen Nuorkauppakamarit ry
mari.mannisto@suomensenaatti.fi
+358 45 868 4808

Suomen Senaatin hallituksen virkailijat

Puheenjohtajan erityisavustaja
Sarianne Mäkelä

JCI Senator #75072
Aurajoen Nuorkauppakamari
sarianne.makela@suomensenaatti.fi
+358 40 096 2849

Varapuheenjohtajan erityisavustaja
Sami Siurola
JCI Senator #78902
Tampereen Nuorkauppakamari
sami.siurola@suomensenaatti.fi
+358 40 199 0113

Talouspäällikkö
Osmo Soinio

JCI Senator #70855
Turun Nuorkauppakamari
osmo.soinio@suomensenaatti.fi
+358 40 575 1735

Viestintäpäällikkö
Susanna Kaharinen

JCI Senator #74125
Forssan Seudun Nuorkauppakamari
susanna.kaharinen@suomensenaatti.fi
+358 40 705 9925

Aluesenaattorit

Aluesenaattori A
Janne Puurunen

JCI Senator #75392
Turun Nuorkauppakamari
janne.puurunen@suomensenaatti.fi
+358 40 558 7987

Aluesenaattori B
Elli Ahonen

JCI Senator #76507
Lappeenrannan Nuorkauppakamari
elli.ahonen@suomensenaatti.fi
+358 40 579 0195

Aluesenaattori C
Jari Toivola

JCI Senator #66662
Kankaanpään Nuorkauppakamari
jari.toivola@suomensenaatti.fi
+358 50 1521

Aluesenaattori D
Mari Viirelä

JCI Senator #75396
Oulun Nuorkauppakamari
mari.viirela@suomensenaatti.fi
+358 50 482 2305

suomensenaatti.fi

Share on Facebook Share on Twitter Share on LinkedIn